OPIEKA NAD OSOBAMI STARSZYMI


W ostatnich latach średnia długość życia uległa znacznemu wydłużeniu. Z roku na rok rośnie grupa osób w wieku 60+. Niestety wiele z nich nie jest w stanie funkcjonować samodzielnie. Stąd "OKNO NA ŚWIAT" do swojej dotychczasowej oferty dołączyła usługi opiekuńcze dedykowane właśnie dla tej części lokalnej społeczności.


Usługi opiekuńcze oferowane przez spółdzielnię, świadczone są w domu podopiecznego zgodnie z obowiązującymi "Standardami usług opiekuńczych".

Opieka świadczona jest przez opiekuna osoby starszej, którego zadaniem jest pomoc w czynnościach dnia codziennego, wspieranie w prowadzeniu gospodarstwa domowego, aktywizowanie podopiecznego w zakresie utrzymania jego samodzielności życiowej i sprawności fizycznej, pomoc w kontaktach z urzędami i instytucjami, itp. sprawach organizacyjnych.

Usługi świadczymy na zlecenie osób prywatnych jak i również na zlecenie jednostek pomocy społecznej.

Oferta usług skierowana jest w szczególnosci do osób w wieku 60+. Nasi pracownicy dysponują wiedzą i doświadczeniem niezbednym w kontaktach z tą grupą klientów.

Cena usługi uzależniona jest w głównej mierze od zakresu obowiązków opiekuna, stanu zdrowia podopiecznego, ilości godzin sprawowanej opieki.


Spółdzielnia prowadzi bazę rekomendowanych usługodawców oferujących usługi dla osób starszych, z dojazdem do klienta. Zainteresowane firmy proszone są o kontakt z biurem Spółdzielni.